جستجو

آمار بازدیدکنندگان

566امروزmod_vvisit_counter
1348این هفتهmod_vvisit_counter
10049این ماهmod_vvisit_counter
771471کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

امروز: 30 مهر 1397

ورود کاربران

استاندار کرمانشاه: توسعه تجارت خارجی در راستای تحقق منویات رهبری است

استاندار کرمانشاه گفت: در سالی که از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری شده توسعه تجارت خارجی می تواند گامی بلند در راستای تحقق منویات معظم له باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان، ˈحجت‎ ‎الله دمیادˈ عصر دوشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی افزود: کرمانشاه باید از ظرفیت مرزی بودن خود به بهترین شکل ممکن در ‏راستای توسعه پایدار بهره برداری کند.‏

وی اظهار کرد: رونق تجارت خارجی ضمن ایجاد فرصت های شغلی و کاهش آمار بیکاری، می تواند در راستای توسعه استان کرمانشاه و حتی کشور موثر باشد.

وی در ادامه جوسازی و تنش آفرینی بیگانگان علیه جمهوری اسلامی را ناشی از برافروختگی آن ها از پیشرفت های علمی کشور دانست و گفت: دشمنان نظام با اعمال بی سابقه ترین تحریم های اقتصادی سعی در به زانو در آوردن ملت ایران دارند اما به لطف خداوند و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، در این زمینه روز به روز سرخورده تر از قبل می شوند.

استاندار کرمانشاه در ادامه لزوم تسریع در ساماندهی گمرکات و بازارچه های مرزی را خواستار شد و افزود: در بازدیدهایی که از پایانه های مرزی پرویزخان و شوشمی داشتیم، موانع توسعه و رونق بیش از پیش این دو مرز رسمی مورد ارزیابی قرار گرفت و با تدابیر و اقدامات صورت گرفته در هفته آینده روند مبادلات مرزی و توسعه در این دو نقطه مرزی با پویایی مضاعفی همراه خواهد شد.

دبیر کارگروه توسعه صادرات استان کرمانشاه نیز گفت: دو میلیارد و ۷۹۲ میلیون دلار کالا از مرزهای استان سال گذشته صادر شد که از این میزان بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از محصولات تولید شده کرمانشاه بوده است.

وی افزود: توسعه صادرات غیرنفتی و خدمات فنی، مهندسی در سال ۹۱ نسبت به دوره مشابه قبلی در مجموع ۹ درصد پیشرفت داشته که با توجه به دامنه گسترده تحریم های خارجی رشد چشمگیری محسوب می شود که از این نظر پس از تهران بیشترین حجم صدور کالاهای غیرنفتی از استان کرمانشاه صورت گرفته است.

در این جلسه دبیری کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی که پیش از این در اختیار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بود به سازمان صنعت، معدن و تجارت واگذار شد.

نظرسنجی

نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟
 

لینک های مفید

سایت های مرتبط