توسعه اقتصادی و روانسازی صادرات نیازمند همکاری دستگاه های مرتبط است

مشاور استاندار کرمانشاه در امور مناطق مرزی و توسعه صادرات گفت: توسعه اقتصادی و روان سازی امر صادرات برای پیشرفت مناطق مرزی، نیازمند هم افزایی و همکاری دستگاه های مرتبط و فعال است.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان کرمانشاه ˈبهرام تیموریˈ روز یکشنبه در راس هیاتی متشکل از مدیران کل برخی از دستگاه های اجرایی مرتبط با صادرات استان کرمانشاه از مرزهای خسروی و پرویزخان بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید افزود: در راستای سفر چندی پیش استاندار کرمانشاه به شهرستان قصرشیرین و به منظور بررسی موانع موجود بر سر راه اجرای زیرساخت ها و روان سازی امر صادرات این برنامه بازدید انجام می شود.

تیموری تصریح کرد: برای ارتقای وضعیت مرزهای پرویزخان و خسروی در حوزه صادرات کالا باید گام های مهم و مثبت بیشتری برداریم هر چند در این مسیر نیاز به تلاش تمامی دستگاه هایی فعال و بکارگیری امکانات مورد نیاز داریم.

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته بازدید از بازارچه شیخ صالح نیز انجام گرفته است، گفت: نتایج این بازدیدها جمع بندی و دستورات لازم در راستای رفع موانع موجود از سوی استاندار کرمانشاه به دستگاه های ذیربط ابلاغ خواهد شد.

مشاور استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مرز پرویزخان در امر صادرات غیرنفتی رتبه هفتم را در کشور دارد، اظهار کرد: باید ظرفیت و پتانسلی که این مرز برای توسعه منطقه با نقش ملی و فراملی دارد، بکار گرفته شود تا بتوانیم در جهت تحقق فرامین مقام معظم رهبری و همچنین عملیاتی کردن شعار امسال گام بر داریم.

تیموری اضافه کرد: استان کرمانشاه هم اکنون یکی از استان های مرزی مهم و راهبردی هم مرز با عراق است که 30 درصد از مجموع صادرات به این کشور، از مرزهای این استان انجام می شود که این مهم اهمیت و نقش بازارچه های مرزی را اثبات می کند.

فرماندار قصرشیرین نیز در جریان بازدید مشاور استاندار کرمانشاه از مرزهای این شهرستان گفت: مرز پرویزخان دروازه بزرگ صادرات غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق است.

ˈحسین پروینˈ افزود: قصرشیرین دارای ظرفیت های بزرگی در بخش اقتصادی است از همین جهت تلاش می شود روان سازی صادرات شتاب بیشتری گیرد.

در این سفر مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان کرمانشاه ،مدیرکل پایانه ها، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی، و معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در جریان این بازدید مشاور استاندار را همراهی می کردند.

در این برنامه که چهار ساعت بطول انجامید روند فعالیت های عمرانی و زیرساخت های مرز رسمی پرویزخان و همچنین بازارچه مرزی خسروی مورد بررسی قرار گرفت.