جستجو

آمار بازدیدکنندگان

225امروزmod_vvisit_counter
1993این هفتهmod_vvisit_counter
2665این ماهmod_vvisit_counter
779237کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

امروز: 03 بهمن 1397

ورود کاربران

 

معاون برنامه ریزی استانداری کرمانشاه از راه اندازی بازارچه مرزی سومار تا نیمه دوم اردیبهشت امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان کرمانشاه "بابک دلفانی" معاون برنامه ریزی استانداری روز گذشته به اتفاق شهرام کهریزی مدیرعامل سازمان و جمعی از مدیران در بازدید از مرز سومار گفت: عملیات اجرایی آماده سازی بازارچه سومار با مین زدایی، تسطیح و تراکم محوطه ۳۳ هکتاری بازارچه انجام گرفته و کار احداث راه دسترسی از محل بازارچه تا نقطه صفر مرزی نیز از امروز با جدیت اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه برق رسانی به این بازارچه با احداث شبکه هوایی و نصب ترانس ۲۰۰ با هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال انجام شده است، تصریح کرد: تا ۱۵ اردیبهشت امسال دیگر زیرساخت های بازارچه شامل آب، تلفن و راه تکمیل می شود و نیمه دوم اردیبهشت بصورت رسمی فعالیت مبادلات مرزی در این بازارچه آغاز خواهد شد.

دلفانی، بازارچه سومار را به لحاظ اینکه مرز سومار کمترین فاصله زمانی را با مرکز عراق و همچنین عتبات عالیات دارد، برای رونق اقتصادی استان و منطقه برای ایران و عراق حایز اهمیت ویژه خواند.

فرماندار گیلانغرب نیز در ادامه این جلسه گفت: همزمان با پیشرفت کار زیرساخت های بازارچه، تجهیز کارگاه و تاسیسات وابسته آن انجام خواهد شد.

"اردشیر رستمی" افزود: روند بازگشایی و راه اندازی بازارچه سومار بمنظور نهایی کردن توافقات بعمل آمده در روزهای آتی با عزیمت هیاتی از استان کرمانشاه به استان دیالی عراق تسریع خواهد یافت.

رستمی اظهار کرد: باتوجه به اینکه دولت عراق علاوه بر صدور مجوز مبادلات تجاری نسبت به صدور مجوز تردد زوار نیز از مرز سومار اقدام کرده است، امید است با عنایت استاندار، مجوز تردد زوار از سوی کشورمان توسط هیات دولت صادر شود تا زمینه ایجاد ظرفیت های مرزی برای استان و این منطقه بیش از پیش فراهم شود.

نظرسنجی

نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟
 

لینک های مفید

سایت های مرتبط