استاندار كرمانشاه در نشست با فعالان اقتصادي قصرشيرين گفت: فلسفه وجودي بازارچه هاي مرزي توسعه تجارت خارجي و همچنين تقويت اقتصاد بين المللي است.

حجت اله دمياد استاندار كرمانشاه روز گذشته به اتفاق فتح اله حسيني نماينده مردم شهرستان هاي قصرشيرين ،سرپل ذهاب و گيلان غرب، شهرام کهریزی مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان و جمعی از مدیران در سفر كاري  يك روزه خود به شهرستان هاي سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب ضمن بازديد از بخش هاي مختلف بازرچه مرزي پرويز خان ،از نزديك با كارگران ، پيله وران ،تجار و فعالان اقتصادي بازارچه به بحث و گفتگو پرداخت.

استاندار كرمانشاه در ادامه بازديد از عملیات عمرانی و اقدامات انجام شده در خصوص ساماندهی بازارچه، نشستي را با نمايندگان گروه هاي مختلف كار گري و ديگر فعالان اقتصادي در محل سالن جلسات فرمانداري قصرشيرين تشكيل داد.

حجت اله دمياد در اين نشست ضمن تبريك سال جديد كه به تعبير مقام معظم رهبري (مدظله العالی) سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي نامگذاري شده است، انتخابات پيش روي رياست جمهوري در خرداد ماه را يك فرايند سياسي سرنوشت ساز براي ملت ايران عنوان كرد و خاطر نشان كرد:تحقق منويات معظم له در سال 92 از وظايف خطير و اساسي مردم و مسؤلان نظام قلمدا مي شود.

وي در ادامه افزود: در اين راستا تلاش مي كنيم كه مسير توسعه و تعالي بازارچه هاي مرزي استان را با جديت هرچه بيشتر به نقطه مطلوبي برسانيم .

وي توسعه صادرات و تجارن خارجي و همچنين تنوع فرهنگي ملت ها را از ديگر اهداف استراتژيك بازارچه مرزي عنوان كرد و گفت:بازارچه هاي مرزي پيشاني صادراتي كشور محسوب مي شوند لذا با برنامه ريزي هاي صحيح و كابردي از سوي مسؤلين ذيربط اقتصادي در اين راستا، مي توان گام هاي مثبت و ارزنده اي را برداشت كه نهايتا منجر به هم افزايي اقتصاد ملي و بين الملل خواهد شد.

حجت اله دمياد در ادامه  به شان و منزلت تجار و بازرگانان در اقتصاد اسلامي اشاره كرد و گفت:اقتصاد اسلامي در تمامي عناوين اقتصادي با عدالت عجين شده است.

استاندار كرمانشاه در ادامه اين نشست ضمن استماع نمايندگان گروه هاي مختلف كارگري و اقتصادي، تصريح كرد:رقابت مثبت و سازنده گروه هاي اقتصادي در صورتي راهگشا خواهد بود كه به سمت و سوي اقدامات تقابلي سوق نيابد .