استاندار كرمانشاه گفت:مردم شهرستان گيلان غرب نماد حقيقي سند ايثار و مقاومت در ايران اسلامي هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان؛ چهارشنبه بيست و پنجم بهمن ماه سالجاري جلسه اي در خصوص ساماندهي بازارچه مرزي سومار گيلان غرب به رياست مهندس سيد دادوش هاشمي استاندار و با حضور مديران مرتبط در اين حوزه در محل سالن جلسات استانداري بر گزار شد.

مهندس هاشمي در ابتداي اين نشست ضمن تقدير و تشكر از حضور حماسي مردم شريف و غيور استان در راهپيمايي يوم اله 22 بهمن ،گفت:به عينه ديديم كه مردم مومن و متعهد استان كرمانشاه در روز 22 بهمن با تاسي از رهبر معظم و فرزانه انقلاب يكبار ديگر با آرمان هاي امام راحل (ره)  و شهداي گرانقدر تجديد بيعت  و شور و شوق ماندگاري خلق كردند و در تاريخ انقلابي مردم اين استان ثبت و ضبط شد.

وي افزود:وظيفه ما مسؤلين است كه از اين حضور شكوهمند مردم كه با صلابت و اقتدار خاص ياوه گويي هاي دشمنان نظام را پاسخ دادند ،تقدير توام با خدمت خالصانه ابراز نمائيم.

مهندس هاشمي درادامه سخنان خود با اشاره به اينكه در تلاش هستيم كه زيرساخت هاي لازم براي بازگشايي از بازارچه مرزي سومار گيلان غرب را فراهم نمائيم،تصريح كرد: به فضل خداي متعال طبق گزارشات رسيده از مسؤلين ذيربط كليه زيرساخت ها ي بازارچه مذكور در حوزه آب ،برق،راه و مخابرات در دردست اقدام ،انشاءاله در آينده اي نه چندان دور شاهد بازگشايي از مرز سومارباشيم كه تبعات اقتصادي آن منطقه را شكوفا و و توسعه تجارت خارجي برقرار شود.

وي همچنين هدف اساسي از بازگشايي مرز سومار را توسعه روابط اقتصادي بين دوكشور جمهوري اسلامي و جمهوري عراق عنوان كرد و گفت:اميد آنكه باز گشايي از اين بازارچه بابي براي توسعه بيش از پيش روابط دو جانبه قلمداد شود.

مهندس هاشمي در بخش ديگري از سخنان خود ،خاطر نشان كرد:شك و ترديدي نيست كه مردم شهرستان گيلان غرب استحاق اين را دارند كه با شرايط اقتصادي روز كشور و منطقه دست و پنجه نرم كنند زيرا كه مردم غيور و شجاع اين شهرستان در طول هشت سال جنگ تحميلي سند ماندگار ايثار و مقاومت در مقابل ظلم رژيم بعثي را ممهمور كردند و وظيفه ما مديران است كه با برنامه ريزي هاي بعمل آمده فرصت را مغتنم و در حق مردم اين ديار منصفانه تصميم بگيريم.