احتمال استرداد مؤسس مگااپلود به آمریکا

کد مطلب: 40038

احتمال استرداد مؤسس مگااپلود به آمریکااحتمال استرداد مؤسس مگااپلود به آمریکااحتمال استرداد مؤسس مگااپلود به آمریکا
Share/Save/Bookmark

 

دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۰

 

ایتنا- کیم‌دات‌کام علاوه بر نقض کپی رایت به پولشویی نیز متهم است.

احتمال استرداد مؤسس مگااپلود به آمریکا

کیم دات‌کام مؤسس سایت جنجالی به اشتراک‌گذاری ویدئوی مگاآپلود که بعد از شکایت از وی به علت نقض کپی رایت مدتی بازداشت شد، ممکن است از نیوزلند به آمریکا مسترد شود.

به گزارش ایتنا از فارس، بر اساس حکم دادگاهی در نیوزلند کیم‌دات‌کام و سه همکار او ممکن است برای رسیدگی به اتهاماتشان در زمینه نقض حقوق مالکیت معنوی تحویل مقامات قضایی ایالات متحده شوند. در مقابل وکلای وی گفته‌اند که به سرعت به این موضوع رسیدگی می‌کنند.

رسیدگی به این پرونده به ژانویه سال ۲۰۱۲ بازمی‌گردد. در آن زمان دات‌کام، همکاران و دو شرکت میزبان سایت به اشتراک‌گذاری فایل مگاآپلود بر اساس حکم دادگاهی در ویرجینیای آمریکا مورد پیگرد قضایی قرار گرفتند. علاوه بر نقض کپی رایت این افراد به پولشویی نیز متهم شدند.

شاکی اصلی وی و همکارانش شرکت‌های فیلم‌سازی و استودیوهای ضبط و توزیع موسیقی بودند که مدعی بودند به علت انتشار غیرقانونی تولیداتشان در سایت مگاآپلود میلیون‌ها دلار ضرر کرده‌اند.

تعطیلی مگاآپلود طوفانی از اعتراض در میان کاربران به راه انداخت و تعدادی از هکرها در واکنش به سایت‌های وزارت دادگستری و اتحادیه صنعت موسیقی آمریکا حمله کردند.

در ادامه پلیس نیوزلند در عملیاتی گسترده و با استفاده از هلی کوپتر وارد محوطه باز منزل دات‌کام شد و وی را دستگیر کرد.

در صورت اثبات نهایی اتهامات وی به علت نقض کپی رایت و پولشویی ممکن است مجبور شود تا پایان عمرش را در زندان به سر ببرد.