سوئیسی‌ها به دنبال شارژر یکسان برای همه گوشی‌ها تا 2017

کد مطلب: 40005

سوئیسی‌ها به دنبال شارژر یکسان برای همه گوشی‌ها تا 2017سوئیسی‌ها به دنبال شارژر یکسان برای همه گوشی‌ها تا 2017سوئیسی‌ها به دنبال شارژر یکسان برای همه گوشی‌ها تا 2017
Share/Save/Bookmark

 

يکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۲

 

ایتنا- کاهش اتلاف انرژی و صرفه جویی در مصرف برق یکی از مهم‌ترین اهداف دولت سوئیس به شمار می‌آید.

سوئیسی‌ها به دنبال شارژر یکسان برای همه گوشی‌ها تا 2017

سوئیسی‌ها به دنبال اجرای برنامه‌ای هستند که در قالب آن یک شارژر واحد برای تامین انرژی همه انواع گوشی‌های هوشمند در این کشور تا سال ۲۰۱۷ ساخته خواهد شد.

به گزارش ایتنا از فارس، این استاندارد احتمالا استفاده از Micro USB خواهد بود که در گوشی‌های اندرویدی همه‌گیر شده و تنها رقیب آن پرت‌های خاص گوشی‌های آیفون برای شارژ شدن است.

اپل از زمان عرضه آیفون در سال ۲۰۰۷ شارژرهای اختصاصی خودش را عرضه کرده و از نرم‌افزار DRM هم برای تضمین کیفیت کابل‌های شارژ مورد استفاده خود بهره می‌گیرد. هزینه خرید مستقل شارژرهای این شرکت هم ۱۹ دلار است.

دولت سوئیس در بیانیه‌ای که در این زمینه صادر کرده، اظهار امیدواری نموده که تا اواسط سال ۲۰۱۷ شارژرهای استاندارد در عرصه جهانی تولید شوند.

اگر چه سوئیس عضو اتحادیه اروپایی نیست، ولی با توجه به تبادلات تجاری و حرفه‌ای مداوم دو طرف این احتمال وجود دارد که پیشنهادات و طرح سوئیس مورد توجه کشورهای عضو این اتحادیه نیز قرار بگیرد.

سوئیسی‌ها به دنبال شارژر یکسان برای همه گوشی‌ها تا 2017