جستجو

آمار بازدیدکنندگان

90امروزmod_vvisit_counter
2002این هفتهmod_vvisit_counter
10242این ماهmod_vvisit_counter
771664کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

امروز: 01 آبان 1397

ورود کاربران
جبران کمبود پهنای باند اینترنت با شبکه توزیع محتوا

کد مطلب: ۳۹۹۵۸

جبران کمبود پهنای باند اینترنت با شبکه توزیع محتواجبران کمبود پهنای باند اینترنت با شبکه توزیع محتواجبران کمبود پهنای باند اینترنت با شبکه توزیع محتوا
Share/Save/Bookmark

با حمایت سازمان فناوری اطلاعات محقق می‌شود؛

 

شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۲

 

ایتنا- قرار است برای اولین‌بار در ایران شبکه‌های تولید محتوا راه‌اندازی شود.

جبران کمبود پهنای باند اینترنت با شبکه توزیع محتوا

شبکه‌های توزیع محتوا در جهت جبران کمبود پهنای باند اینترنت عمل می‌کنند از آنجایی کاربران در ایران از سرعت پایین اینترنت شکایت دارند، یکی از راهکارهای مهم برای حل این مسئله بشمار می‌آید.

به گزارش ایتنا از مهر، شبکه‌های توزیع محتوا (CDN ) و ابرهای امنیتی به سرویس‌هایی گفته می‌شوند که در جهت افزایش امنیت، سرعت و کارایی محتوای تحت وب فعالیت می‌کنند؛ سرویس‌ها و خدماتی که در چند سال اخیر، با وجود پیچیدگی‌های تکنولوژیک فراوان، سرمایه‌گذاری‌های چند ده میلیون دلاری را جذب کرده‌اند.

در حال حاضر، شرکت‌های زیادی در دنیا خدمات ابری ارائه می‌دهند و هر روز تعداد آنها، بیشتر و بیشتر می‌شود و براین اساس در ایران نیز برای اولین‌بار قرار است این شبکه راه‌اندازی شود.

افزایش سرعت بارگذاری صفحات و محتوا یکی از نتایج بکارگیری این سرویس است. شبکه‌های CDN به کمک تنظیمات DNS، بین کاربران اینترنتی و سرور سرویس دهنده قرار می‌گیرد و کارایی و بازدهی سایت را به شدت ارتقاء
می­‌دهد.

از سوی دیگر کاربران در هر قاره به وسیله سرورهای همان قاره پوشش داده می‌شوند و حتی می‌توان در مناطقی که مشتریان بیشتری وجود دارد، دایره این نزدیکی جغرافیایی را افزایش داد.

عدم نیاز به هزینه‌های بالا برای استفاده از فایروال‌ها و افزایش سرور و ایجاد تنوع دیتاسنتر از دیگر ویژگی‌هایی است که شبکه‌های توزیع محتوا دارند.

از سوی دیگر این شبکه‌ها در جهت جبران کمبود پهنای باند اینترنت عمل می‌کنند و از آنجایی کاربران در ایران از سرعت پایین اینترنت هنگام استفاده از وبسایت‌ها شکایت دارند، یکی از راهکارهای مهم برای حل این مساله، شبکه‌های توزیع محتوا (CDN) یا همان سرویس‌دهی خدمات ابری در سطح مناطق مختلف جغرافیایی است.

همایش تبیین راهکارهای توسعه شبکه‌های توزیع محتوا (CDN ) بر بستر شبکه ملی اطلاعات روز یکشنبه هفته جاری توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران برپا می‌شود و در این مراسم در حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از نخستین شبکه توزیع محتوای دیجیتال رونمایی می‌شود.

جبران کمبود پهنای باند اینترنت با شبکه توزیع محتوا

نظرسنجی

نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟
 

لینک های مفید

سایت های مرتبط