جستجو

آمار بازدیدکنندگان

296امروزmod_vvisit_counter
2266این هفتهmod_vvisit_counter
11043این ماهmod_vvisit_counter
795460کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

امروز: 02 اسفند 1397

ورود کاربران

 

سازمان همیاری شهرداریهای استان کرمانشاه پیشتاز در امر ایجاد زیر ساخت های منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین

بمناسبت دهه مبارک فجر با حضور مهندس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و معاونین وزیر . آقای رضایی استاندار محترم کرمانشاه و هیات امنای منطقه ویژه قصرشیرین عملیات ایجاد پروژه های زیر ساخت دیوار محوطه منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین در فاز اول به سطح ۳۰۰ هکتار با اعتباری در حدود ۷۰۰ میليارد ريال آغاز گردید.

لازم به ذکر است براساس مصوبه هیات دولت در مورخه ۹۳/۱۱/۰۷ سازمان همیاری شهرداریهای استان کرمانشاه بعنوان سازمان مسوول منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین انتخاب گردیده است که امید است با حضور افرادی توانمند و برجسته در منطقه ویژه اقتصادی در کوتاهترین زمان شاهد توسعه منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین و استان کرمانشاه بوده و هیات امنای منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین شامل آقایان مهندس حمید دباغ با بیش از ۳۰ سال سابقه اجرایی در وزارت کشور بعنوان مدیر موسسه- مهندس علی محمد علیخان زاده از مدیران ارشد شهرسازی و توسعه عمرانی کشور – دکتر مهدی رضوی مشاور عالی رئیس کل بانک مرکزی کشور – مهندس نیک کردار معاون عمرانی استانداری و مهندس حضرتی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان کرمانشاه می باشند.


آغاز فعالیت اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین

مدیر موسسه توسعه اقتصادی قصرشیرین ابراز امیدواری کرد، فعالیت اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین شهریور سال آینده آغاز شود.

حبیب دباغ در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، در خصوص آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین، گفت: عملیات عمرانی و احداث زیرساخت‌های منطقه از حدود سه یا چهار ماه قبل آغاز شد، اما مهمترین موضوع در مورد این منطقه آغاز فعالیت اقتصادی آن است.

وی ادامه داد: کار واگذاری زمین به متقاضیان از اوایل سال آینده آغاز می‌شود.

مدیر موسسه توسعه اقتصادی قصرشیرین با بیان اینکه تاکنون چند واحد برای سرمایه‌گذاری در این منطقه اعلام آمادگی کرده‌اند، یادآور شد: واحدها باید کمی تامل کنند تا زمین‌ها آماده‌سازی شوند و پس از آن بزودی مقدمات واگذاری زمین فراهم خواهد شد.

دباغ افزود: قرار است زمین‌ها با قیمت و تسهیلات مناسب در اختیار متقاضیان قرار گیرد، اما قطعا حضور در این منطقه ویژه اقتصادی آنقدر مزیت دارد که زمین در برابر آن چیز زیادی نیست، اما هر سرمایه‌گذاری که تمایل داشته باشد به اندازه کافی زمین در اختیارش قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص معرفی منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین به عنوان منطقه آزاد تجاری نیز تصریح کرد: کار مطالعاتی ارتقاء این منطقه به منطقه آزاد تجاری آغاز شده و امیدواریم تا اوایل سال آینده به نتیجه برسد.

این مسئول از قصرشیرین به عنوان دروازه تجارت کرمانشاه یاد کرد که از گذشته نیز قدمت تجاری داشته‌است.

دباغ معتقد است: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی و یا منطقه آزاد تجاری در قصرشیرین، نه تنها این شهرستان بلکه کل استان شاهد رونق و شکوفایی خواهد بود.

وی با اشاره به معافیت‌های گمرکی و امتیازاتی که برای مناطق ویژه اقتصادی وجود دارد، خاطرنشان کرد: این شرایط می‌تواند زمینه حضور بسیاری از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را فراهم کند.

به گفته مدیر موسسه توسعه اقتصادی قصرشیرین با وجود بازار خوب عراق در کنار دست ما و همچنین سهم ۵۰ درصدی کرمانشاه از صادرات به عراق، وجود چنین ظرفیت‌هایی می‌تواند به افزایش آمار صادرات نیز کمک کند.

منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین با ۱۳۳۵ هکتار مساحت در دست احداث است که در مرحله اول ۲۰۰ هکتار از آن تحت پوشش قرار می‌گیرد.

نظرسنجی

نظر شما در مورد این وب سایت چیست ؟
 

لینک های مفید

سایت های مرتبط