مراسم انتخاب و معرفي كتاب سال استان كرمانشاه روز چهارشنبه با حضور مير جلال الدين كزازي از استادان برجسته زبان و ادب فارسي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان همياري شهرداريهاي استان كرمانشاه، در این مراسم که در تالار وحدت کرمانشاه و با حضور جمع زیادی از فرهیختگان ادب فارسی و علاقه مندان به کتاب برگزار شد، کتاب 'دفتر دانایی و داد' اثر 'میرجلال الدین کزازی' و 'تاریخ مطبوعات استان کرمانشاه' اثر 'محمدحسین شیریان' به عنوان کتاب سال استان انتخاب شدند.

کیوان کاشفی، نلسون حضرتی، موسی سلیمی، رضا سلیم ساسانی و پریسا کلانتری نیز افرادی بودند که به عنوان فعالین عرصه کتاب و کتابخوانی مورد تجلیل قرار گرفتند.
در مراسم انتخاب کتاب سال استان کرمانشاه از مجتبی شمس نژاد، غلامرضا رزقی، حبیب قمی و مجید فصیحی به عنوان فعالین صنعت چاپ با اهدای لوح و جایزه تجلیل شد.
بخش دیگری از این مراسم به تجلیل از ناشرین برتر استان که در طول یکسال اخیر بیش از10 کتاب را چاپ کرده اند اختصاص داشت که در این بخش از محمود لعل آبادی (انتشارات طاقبستان)، هرمز بیگلری (انتشارت کرمانشاه)، بتول رنجبر (انتشارات دانشگاه رازی) و مهرداد مرادی (انتشارات سرانه) تجلیل شد.
در این مراسم، سالاری دبیر انتخاب کتاب سال استان نیز در سخنانی اظهار داشت: کار فراخوان این انتخاب از اردیبهشت ماه آغاز و در این مدت 63 کتاب نامزد انتخاب برترین کتاب سال شدند.
وی افزود: بیشترین کتاب در حوزه ادبیات و علوم انسانی به دست داوران و اعضای 9 نفره هیات ممیزه رسید.
سالاری در پایان گفت: کتاب ها در شش حوزه دسته بندی شدند که در نهایت در دو حوزه ادب فارسی و مطبوعات، کتاب سال معرفی و انتخاب شدند.