استاندار کرمانشاه:نوروز فرصت خوبی برای شناساندن ظرفیت های استان است استاندار کرمانشاه در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری های استان گفت: نوروز فرصت خوبی برای شناساندن و معرفی ظرفیت های استان در حوزه صنعت گردشگری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛مهندس ابراهیم رضایی بابادی استاندار کرمانشاه صبح امروز در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری های استان که با حضور مهندس نیک کردار معاون عمرانی و شهرداران استان در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد‘بر لزوم ارائه خدمت هرچه بیشتر به مردم استان تاکیدکرد و از شهرداران خواست که در ایام نوروز بیشترین خدمات را به مردم استان و میهمانان نوروزی ‘ارائه دهند.

مهندس رضایی بابادی همچنین با اشاره به توسعه صنعت گردشگری در استان‘خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه استان کرمانشاه از جمله استان های مستعد در حوزه جاذبه های گردشگری و طبیعی است لذا می طلبد که مسئولین شهری و ذیربط با تمهیدات اندیشیده شده چهره گردشگری و توریستی استان را به خوبی معرفی و بشناسانند.

وی در ادامه به توسعه مناطق ویژه اقتصادی در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه منطقه ویژه اقتصادی شهرستان مرزی قصرشیرین می تواند توسعه سرمایه گذاری و شکوفایی اقتصادی در بخش های مختلف را به دنبال داشته باشد و از پرتو آن بسترهای مناسب به منظور توسعه بیش از پیش  صادرات تحقق یابد.

مهندس رضایی بابادی استفاده از ظرفیت بخش بازراچه ها و مرزهای بین المللی در استان را گامی  مهم در راستای توسعه و تقویت بخش اقتصادی استان برشمرد و تصریح کرد: از شهرداران انتظار داریم که در بهبود فضای کسب و کار و همچنین فعال نمودن بخش های عمران و توسعه شهری تحت مدیریت خود با جدیت بیشتری ورود پیدا کنند زیرا  مردم استان استحقاق ارائه خدمات بیشتری دارند.

وی همچنین شهرداری ها را مکلف به ارائه پیشنهادها و راهکارهای اجرایی در حوزه توسعه و عمران شهری فرا خواند و افزود:شهرداران باید با استفاده از ظرفیت های موجود بتوانند رویکرد هنر معماری اسلامی ایرانی را در شهرهای استان اجرایی کنند.

در این نشست همچنین مهندس مجتبی نیک کردار معاون عمرانی استانداری به عنوان عضو ثابت هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان انتخاب و معرفی شد.

همچنین در این نشست مقر گردید بازرس و حسابدار قانونی سازمان به منظور رسیدگی و بازرسی مالی  از این سازمان‘ کارهای این موضوع را مورد پیگیری قرار دهد.

شایان ذکر است با رای گیری از اعضای سازمان تعداد دو نفر از شهرداران به عنوان نماینده سازمان همیاری شهرداری های استان در سازمان همیاری و دهیاری های کشور معرفی و انتخاب شدند.