پایان حرکت لاک‌پشتی بزرگترین پروژه شهری غرب کشور/ ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه هفته آینده آغاز می‌شود / انعقاد قرارداد حفر 2300 متر تونل فاز دوم قطار

استاندار کرمانشاه از آغاز عملیات اجرایی پروژه قطار شهری کرمانشاه در هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "بهمن امیری‌مقدم" در نشست شورای برنامه ریزی استان که با حضور با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیران عضو برگزار شد؛ به رکود چندین ساله پروژه قطار شهری کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور این پروژه مطرح شد و دکتر رئیسی بر تکمیل آن به شکل ویژه تاکید کردند.

وی افزود: با پیگیری‌ها و تامین مالی 1200 میلیارد تومانی که در سفر استانی دکتر رییسی صورت گرفت، هفته آینده عملیات ریل‌گذاری این پروژه مهم آغاز می‌شود و این پیگیری‌ها را تا اتمام طرح ادامه خواهیم داد.

وی همچنین با اشاره تلاش فعالانه شهردار کرمانشاه و انعقاد قرارداد حفر 2300 متر تونل فاز دوم قطار شهری کرمانشاه گفت:  در فاز دوم هم که از میدان آزادی تا میدان فردوسی ادامه دارد، 1800 متر تونل حفر شده و حفر 2300 متر دیگر هم بزودی آغاز و در یک قرارداد 2 ساله تکمیل می شود.

امیری مقدم در بخش دیگری از سخنانش برنامه ریزی های دقیقه نودی را یکی از عوامل عقب افتادگی استان دانست و گفت: قرارگرفتن طرح ها و پروژه های دارای اولویت استان در قالب برنامه هفتم توسعه کشور یکی از اولویت‌هاي مهم است که  نیازمند مشارکت دستگاه‌ها در فرصت باقی مانده است.

وی افزود: دستگاه های اجرایی باید با تشکیل گروه های کارشناسی، اولویت های هر حوزه در برنامه هفتم توسعه را به موقع ارائه دهند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه یک نرخ رشد ۸ درصدی برای استان پیش بینی شده است که تحقق آن نيازمند یک تلاش همه جانبه است.

وی همچنین تلاش برای تحقق برنامه‌هاي کلان توسعه ای را یک اولویت دائمی دانست و گفت: متاسفانه تنها ۳۰ درصد از برنامه ششم  توسعه محقق شده و این اتفاق نباید برای برنامه هفتم رخ دهد.

امیری مقدم در ادامه سخنانش تمرکزگرایی در وزارتخانه‌ها را یکی ديگر از موانع توسعه استان ها دانست و گفت: دستگاه‌ها برای اتخاذ تصمیم گیری‌های به موقع، مناسب و اثرگذار، نیازمند اختیارات استانی هستند و وزارتخانه‌ها باید این اختیارات را واگذار کنند.