استاندار کرمانشاه گفت: منابع ارزشمند استان در حوزه کشاورزی، معدنی و طبیعی ظرفیتی مناسب برای توسعه است و خام فروشی این منابع ظلمی آشکار به استان است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ "بهمن امیری‌مقدم" در نشست تجلیل از کارآفرینان برتر استان که در سالن شهید سلیمانی استانداری و با حضور معاون اقتصادی استاندار و فعالان اقتصادی برگزار شد؛ گفت: تولید کننده و کارآفرین در فرهنگ اسلامی از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و این افراد همیشه مورد تکریم و تجلیل بزرگان دین مبین اسلام گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه  استان کرمانشاه از منابع بسیار عظیم و ارزشمندی در حوزه‌های مختلف برخوردار است، در ادامه گفت: اولویت اصلی مدیریت ارشد استان تسهیلگری در مسیر راه اندازی صنایع تبدیلی و فرآوری در حوزه های مختلف کشاورزی و معدنی و طبیعی است.

امیری مقدم بر حمایت ویژه از تولید کنندگان تاکید کرد و گفت: باید هرگونه مانع در مسیر تولیدکنندگان و کارآفرینان در این استان برداشته شود و عرصه برای کار و فعالیت جهادی و میدانی فراهم شود.

وی همچنین تاکید بر اینکه در همه عرصه ها باید قانون ملاک تصمیم گیری ها باشد؛ گفت: هر کارشناس و مدیری که به جای عمل قانون به دنبال اعمال سلیقه ها و نظرات شخصی باشد یک مانع جدی در مسیر تولید و اشتغال محسوب می شود، و باید برداشته شود.

مدیر ارشد استان افراد و جرياناتی که موضوع تحریم خرید برخی تولیدات داخلی را تبلیغ می‌کنند را ظلم به کشور دانست و گفت‌: این ها به دنبال تعطیلی کارخانه‌ها، نابودی تولید و ظرفیت‌های اشتغال در کشور هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر جلوگیری از هرگونه خام فروشی در استان تاکید کرد و گفت: باید از این منابع ارزشمند در راستای ایجاد ارزش افزوده بیشتر و اشتغال زایی برای جوانان کرمانشاهی استفاده شود.